30 maja 2017

Zamek Neuschwanstein - Fussen (Niemcy, Bawaria, Szwabia, Allgau, pow. Ostallgau)

(Neuschwansteinstrasse 20)

Król Ludwik zrealizował swój projekt w bardzo oryginalnym położeniu wysoko nad wąwozem Pollat, po przeciwnej stronie doliny. Postawiono go w latach 1869-86.

Główna sala udekorowana jest malowidłami scen z sag germańskich i nordyckich, na których swoje kompozycje opierał Richard Wagner.
Od samego początku Ludwik II pragnął, aby "nowy zamek" miał większą i bardziej okazałą wersję "Sali Śpiewaków" z Wartburga, pomnika kultury rycerskiej średniowiecza. Ostatecznym rezultatem było połączenie motywu dwóch sal: Śpiewaków i Festiwalowej, które jednak nie były przeznaczone do występów, ani festiwalów.
Inna sala pamiątkowa, Sala Tronowa, została dobudowana w 1881 r. Ten pokój jest również nawiązaniem do własnej dynastii. Pokój został zaprojektowany przez samego Ludwika II. Ze względów konstrukcyjnych miał konstrukcję stalową, jak nowoczesny budynek.
Każdy z sąsiednich pokoi mieszkalnych poświęcony jest innej sadze. Od 1880 r. gabinet został przekształcony w małą, sztuczną grotę, podobną do groty Wenus w "Tannhauser", z kolorowym oświetleniem elektrycznym i prawdziwym wodospadem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będziemy wdzięczni za Twój komentarz. Pamiętaj, że każdą myśl możesz wyrazić w sposób kulturalny, jeśli tylko tego zechcesz.