01 lutego 2017

Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej - Cinema City Kazimierz - Kraków (Grzegórzki) (woj. małopolskie, pow. Kraków, gm. Kraków)

(ul. Podgórska 34)

"Sztuka kochania" to opowieść o kobiecie - lekarce i seksuolożce, która szeroko otworzyła drzwi polskich sypialni w reżyserii Marii Sadowskiej.
Na przekór konserwatywnym stereotypom, wszechobecnej ignorancji i dygnitarzom z urzędu cenzury PRL Wisłocka zmieniła życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki. 
Co doprowadziło Michalinę do napisania i wydania "Sztuki kochania"? Powojenne studia medyczne i niekonwencjonalny układ miłosny w życiu osobistym? Płomienny romans i wielka miłość? dekadę później? Wspólna walka kobiet z władzą?
Świetna gra Magdaleny Boczarskiej w roli Wisłockiej, gdzie jednocześnie jest delikatna i wrażliwa, a także stanowcza i nieugięta z dawką przebojowości. 
Bohaterowie drugoplanowi ubarwiają świat - Katarzyna Kwiatkowska (redaktorka pisma kobiecego), Artur Barciś (cenzor), Arkadiusz Jakubik i Wojciech Mecwaldowski (urzędnicy Partii) czy Eryk Lubos (uwodziciel).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będziemy wdzięczni za Twój komentarz. Pamiętaj, że każdą myśl możesz wyrazić w sposób kulturalny, jeśli tylko tego zechcesz.