21 lipca 2015

Ogród Bajek - Międzygórze (woj. dolnośląskie. pow. kłodzki, gm. Bystrzyca Kłodzka)

(ul. Powstańców Śląskich)

Do Ogrodu Bajek prowadzą dwie drogi. My wybraliśmy szlak żółty - dłuższy, ale z łagodniejszym podejściem. Chociaż ostatnie metry dają się nam we znaki.
Czym jest Ogród Bajek? To skansen drewnianych rzeźb przedstawiających bajkowe postaci i miejsca. Mieści się na wysokości 780 m n.p.m. i zajmuje 0,23 ha.
Jego twórcą był Izydor Kriesten, Rozpoczął on gromadzenie rzeź, które były wykonane z korzenioplastyki (kora, patyki).
W 1960 r. ogród uległ zniszczeniu i dopiero w 1974 r. harcerze z Hufca ZHP Poznań-Nowe Miasto podjęli jego budowę. Jednak z powodu trudności ekonomicznych znowu popadł w zaniedbanie. Kolejny ratunek przyszedł w 1985 r., kiedy to Ogród przejął PTTK w Międzygórzu. Co możemy zobaczyć? Pinokia, Jasia i Małgosię, Kota w butach, Koziołka Matołka, Gargamela z Klakierem, Koszałka Opałka, Bolka i Lolka, Muminki, Shreka z Fioną, Maję i Gucia, Krecika, Smerfy. Główne miejsce zajmuje Duch Gór. Zatrzymamy się przy źródłach: młodości i miłości oraz Domku Szczęścia. A wszystko to w otoczeniu drzew i krzewów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będziemy wdzięczni za Twój komentarz. Pamiętaj, że każdą myśl możesz wyrazić w sposób kulturalny, jeśli tylko tego zechcesz.