05 kwietnia 2017

Amok - Cinema City Kazimierz - Kraków (Grzegórzki) (woj. małopolskie, pow. Kraków, gm. Kraków)

(ul. Podgórska 34)

Odrą dryfuje zmasakrowane  ciało z pętlą u szyi i nóg. Po liku dniach zostaje znalezione przez rybaków. Przerażające odkrycie, nagłośnione przez media, trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Ofiarą okazuje się architekt Mariusz Roszewski. Jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć. Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści "Amok" autorstwa Krystiana Bali. Autentyczność doniesień postanawia zbadać inspektor Jacek Sokolski, dociekliwy funkcjonariusz z mroczną przeszłością. 

Film został oparty na prawdziwej historii Krystiana Bali, którą żyły media na całym świecie. W książce "Amok" opisał zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został później oskarżony. Sprawa Bali dała początek najgłośniejszemu procesowi poszlakowemu w historii Polski, a jej przebieg relacjonowały m. in. BBC, Guardian, Time, Der Spiegel i The Washington Post.

W głównych rolach: Mateusz Kościukiewicz, Łukasz Simlat i Zofia Wichłacz.

Film trzyma w napięciu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Będziemy wdzięczni za Twój komentarz. Pamiętaj, że każdą myśl możesz wyrazić w sposób kulturalny, jeśli tylko tego zechcesz.